Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.

[WIDEO] Aleksandra Lisowska złotą medalistką Europy! Niesamowity bieg Polki!

Aleksandra Lisowska w fantastycznym tempie przebiegając maraton zdobyła dla Polski złoty medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium 2022. Polka z czasem 2:28:34 wbiegła na metę jako pierwsza. 


 

Biało-Czerwona na ostatnich kilometrach biegu zdecydowanie zdominowała swoje rywalki. Na około 10 kilometrów przed metą Polka biegaczka wraz z grupą rywalek odskoczyła reszcie zawodniczek. Od początku ucieczki Lisowska sprawiała wrażenie bardzo mocnej i widać było po jej biegu, że wciąż ma siłę, aby zawalczyć i najwyższą stawkę.


 

Liczyłam na złoto, nie będę ukrywać. Czułam, że jestem w życiowej formie. Trochę dawał mi się w znak odcisk, ale dałam radę. Czy jestem zmęczona? Prędkości nie były szybkie, nawet dość wolne i przez to nie mogłam się odnaleźć, było dla mnie za wolno. Czułam się lepiej nawet pod koniec niż na początku biegu, gdy tempo było szybsze - powiedziała polska zawodniczka podczas wywiadu dla TVP Sport.


W biegu brały również reszta zawodniczek z polskiej drużyny. Mimo, że dwóm naszym reprezentantkom Katarzyna Jankowska i Izabela Paszkiewicz nie udało dotrzeć się na metę to wynik Angeliki Mach i Moniki Jackiewicz w ogólnej klasyfikacji dało naszej drużynie brązowy medal.