Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.

Amnesty International broni swojego raportu: ukraińska armia naraża cywilów

 

Nie milkną dyskusje na temat raportu Amnesty International, w którym to organizacja zarzuciła stronie ukraińskiej, że naraża ludność cywilną, a także narusza prawo konfliktów zbrojnych.


 

Według organizacji ukraińskie wojsko rozmieszczając sprzęt wojskowy w miastach, w których prowadzi obronę naraża swoich obywateli. W raporcie możemy przeczytać następujące zdanie:


 

"Wynikające z tego rosyjskie uderzenia w zaludnione obszary zabiły cywilów i zniszczyły cywilną infrastrukturę"

 


 

Po fali krytyki jaka rozlała się na organizację zarówno z kierunku władz ukraińskich jak i większości  krajów NATO stanowisko AI nie zmieniło się. W oświadczeniu którym wydało nie wycofuje się ze swoich stwierdzeń tłumacząc:


 

“Amnesty International głęboko ubolewa z powodu wzburzenia i złości, które spowodował nasz komunikat prasowy o taktyce bojowej armii ukraińskiej. Priorytetem AI w tym i każdym innym konflikcie jest zapewnienie ochrony cywilom. Był to jedyny cel naszego ostatniego raportu. Choć w pełni podtrzymujemy nasze tezy, to ubolewamy z powodu wywołanego nimi bólu"

 


 

W mistrzowski sposób całą sytuację wykorzystuje Kreml. Rosyjska tuba propagandowa chwali się tym, że nawet organizacje praw człowieka krytykują broniących się ukraińców, uwiarygadniając tym rosyjską interwencję.