Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.

Kim jest Vladimir Soloviev?

Chyba każdy z nas słyszał o Vladimirze Soloviev, prawda? Jest to jeden z najbardziej znanych rosyjskich telewizyjnych dziennikarzy. Dziennikarz ten uwielbia zajmować się działaniami społecznymi. Ma przyjemność prowadzić w telewizji sporo politycznych programów.

 

Dzieciństwo i okres edukacji

 

Vladimir Soloviev na świat przyszedł w 1963 roku w Moskwie. Jego rodzina to pedagodzy oraz historycy. Mężczyzna studiował w szkole z nauką dogłębną języka angielskiego. Odnalazł w sobie pasję do filozofii, sztuk walki, a także teatru. Swoją edukację kontynuował w Rosyjskiej Akademii Nauk. Studiował tam ekonomię.

 

Po studiach pracował jako nauczyciel w szkole. Uczył matematyki oraz astronomii. Później przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Uczył tam ekonomii. Wówczas miał miejsce bardzo ważny okres w jego życiu, a więc kształtowanie swoich własnych poglądów politycznych. Po powrocie do Rosji otworzył biznes z zakresu technologii, który niedługo potem stał się biznesem międzynarodowym.

 

Vladimir Soloviev był nękany poprzez swoją kreatywność. Postanowił się zając na sto procent dziennikarstwem. Jego program, który omawia różne aspekty życia w Rosji, cieszy się ogromną popularnością do dzisiaj.

 

 

Praca

 

W telewizji Vladimir rozpocząć pracę w roku 1999. Prowadził mnóstwo programów, między innymi „Pasja dla Sołowowa”, „Proces”, „Do bariery”, czy też „Śniadanie z Solovyov”. Musimy także wiedzieć, że Vladimir jest prezenterem oficjalnym rosyjskiej debaty wyborczej w telewizji.

 

Wiele osób nazywa Vladimira żołnierzem medialnym Putina. Trzeba sobie powiedzieć jasno i otwarcie, że to między innymi on jest odpowiedzialny za szerzenie propagandy w rosyjskich mediach. Do jego programów oraz organizowanych debat są zapraszane jedynie osoby, które mają podobny tok myślenia do niego, jak i wypowiadające się w podobny sposób. Nie ma na pewno miejsca dla osób, które mają odmienne zdanie. Jest to nierzetelne podejście do dziennikarstwa, ale osoby związane z Putinem, jak i osoby, które go popierają, biją mu głośne brawa.

 

Nie tak dawno było o nim bardzo głośno z powodu jego ogłoszenia, że zachód miał plan jego zabicia. Wypowiedział się o sobie jako o wybitnym rosyjskim dziennikarzu. Wokół tych słów rozpętała się spora afera. Mężczyzna ciągłe powtarzał, że ma na to dowody, które są niepodważalne. Teorię Vladimira potwierdził nawet Putin. Wypowiedział się, że dziennikarz miał się stać celem ataku nazistów z Ukrainy.

 

 

Dziennikarz poza tym, że nienawidzi Ukrainy, Polski, Unii Europejskiej, NATO i Żydów, ma także spore pretensje do Włoch. Dlaczego? Na początku marca oligarcha ten skarżył się na traktowanie przez Europejczyków, ale najbardziej oberwało się Włochom. Wynika to z tego, że włosi z początek marca nałożyli na Rosję sankcję. Byłoby to jeszcze do „przegryzienia”, ale równoznacznie z tą decyzją zajęli jego willę znajdującą się nad jeziorem Como.

 

Na pewno postać ta jest bardzo barwną osobą, ale szerzenie propagandy i działanie na niekorzyść innych nie może mu ujść płazem. Ginie tysiące ludzi w tym dzieci, kobiety, jak i osoby starsze. Nie można się temu przyglądać.